ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny

1 lutego 2021

Czyszczenie katalizatora - jak to zrobić?

Czyszczenie katalizatora nie jest skomplikowanym zadaniem. Możemy wykonać je samodzielnie lub powierzyć specjalistom. Z powodzeniem wykorzystamy w tym celu specjalne środki przeznaczone do tych czynności. Kiedy należy wykonać czyszczenie? Ile kosztuje czyszczenie katalizatora? Jakie środki wykorzystać?

Kiedy wykonać czyszczenie?

Auto z zapchanym katalizatorem spala większe ilości paliwa i zazwyczaj ma problem z pełnym rozwijaniem mocy podczas jazdy. To pierwszy sygnał świadczący o tym, że występują nieścisłości. Bardzo często objawem jest też nierównomierna praca silnika (na jałowym biegu). Usterka wiąże się z zapaleniem kontrolki check engine. Kierowca najczęściej wymienia w tym przypadku świece i przewody. Jeśli to nie zadziała, z pewnością konieczne jest skontrolowania katalizatora. 

Ile kosztuje czyszczenie katalizatora?

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest wymiana katalizatora, co sprawdzi się głównie wtedy, gdy wymiana nie jest skomplikowana. Kupno katalizatora nie nadwyręży znacząco naszego budżetu, gdyż istnieje sporo ciekawych zamienników. Warsztaty zajmujące się takimi usługami zazwyczaj biorą od 500 do 1000 zł za wymianę. Nie zapominajmy o tym, że katalizator wyczyścimy chemią. Czyszczenie katalizatora Luiqi Moly przebiegnie sprawnie i nie wymaga demontażu urządzenia. Środek kosztuje ok. 60 złotych, przy czym sam zestaw posiada dwa preparaty. Pierwszy preparat jest aplikowany do układu dolotowego, a drugi do zbiornika paliwa. Samodzielnie przeprowadzimy te zadania w sytuacji, gdy posiadamy urządzenie rozpylające (koszt rzędu 700 zł). W innym wypadku skorzystajmy z pomocy specjalisty. 

Czyszczenie katalizatora Luiqi Moly

Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie środka Luiqi Moly, na samym początku konieczne jest podłączenie auta z urządzeniem diagnostycznych, co pozwoli dokładnie ustalić ewentualną awarię. Gdy stwierdzimy, że chodzi o katalizator, możemy przystąpić do dzieła. Będziemy musieli dostać się do przepustnicy, jaka znajduje się w dolotowym układzie. Pomoże nam w tym zdjęcie przewodu, jaki prowadzi powietrze od obudowy filtra do silnika. Wymagana jest tutaj precyzja, tak aby nic nie wpadło do środka. 

Czyszczenie katalizatora benzyna

Kolejnym krokiem jest zamontowanie końcówki rozpylacza do głowicy przepustnicy. Przyłóżmy metalowy adapter, w jakim znajduje się przysłona. Dzięki temu rozprowadzimy preparat po układzie sprawnie i łatwo. Rozpylacz aplikujemy pod niewielkim ciśnieniem w trakcie pracy silnika, co zajmie nam około 10 minut. Ostatnim etapem jest wlanie do zbiornika paliwa preparatu czyszczącego układ paliwowy. Czyszczenie zapobiegnie gromadzeniu się zanieczyszczeń. Po skończonej pracy należy wykasować błędy, które pojawiły się w sterowniku silnika. 

Czyszczenie katalizatora samodzielnie jest możliwe, jednak wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu i środków czyszczących. Zawsze można skorzystać z pomocy fachowego warsztatu, gdzie sprawnie przebiegną prace naprawcze. Jednym z najpopularniejszych środków w tym przypadku jest Luiqi Moly. 

Powiązane artykuły:

1 lutego 2021
Czyszczenie katalizatora - jak to zrobić?

Czyszczenie katalizatora nie jest skomplikowanym zadaniem. Możemy wykonać je samodzielnie lub powierzyć specjalistom. Z powodzeniem wykorzystamy w tym celu specjalne środki przeznaczone do tych czynności. Kiedy należy wykonać czyszczenie? Ile kosztuje czyszczenie katalizatora? Jakie środki wykorzystać? Kiedy wykonać czyszczenie? Auto z zapchanym katalizatorem spala większe ilości paliwa i zazwyczaj ma problem z pełnym rozwijaniem mocy […]

Czytaj dalej
ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny

ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny poświęcony interesującym artykułom na temat biznesu, nauki, rozrywki, edukacji i dużo więcej.
 
Adres redakcji:
ul. Domaniewska 28
02-672, Warszawa
[email protected]+48 660 220 006
Projekt i wykonanie: ©2021 
Skyrate - Agencja marketingu internetowego