ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny

8 lutego 2021

Nalewka Tybetańska z czosnku i jej właściwości

Nalewka tybetańska to cenny trunek robiony z czosnku, zwany również eliksirem młodości, pochodzący z mniej więcej IV-V wieku p.n.e.  Receptura na niego została znaleziona przez przedstawicieli UNESCO w 1971 r. w jednym z klasztorów tybetańskich. Nalewka czosnkowa ceniona jest ze względu na swoje liczne właściwości prozdrowotne, a także działanie odmładzające. Niektórzy twierdzą, że kuracja z takiego trunku może cofnąć wiek organizmu nawet o 16 lat! 

 1. Nalewka tybetańska z czosnku - jej właściwości i korzystny wpływ na organizm. Ile zalet kryje w sobie ten magiczny napój?
 2. Przygotowanie nalewki tybetańskiej jest niezwykle proste, jeśli pamiętamy o kilku prostych krokach. Wystarczy odczekać trochę czasu, aby cieszyć się naturalnym eliksirem młodości.
 3. Skutki uboczne mogą występować nawet w przypadku nalewki tybetańskiej z czosnku, mimo jej wielu prozdrowotnych właściwości. Nie zawsze jednak należy się ich bać.

Nalewka tybetańska z czosnku i jej właściwości

Nalewka tybetańska to trunek, który warto mieć pod ręką nie tylko w zimowe czy jesienne dni. Liczne właściwości prozdrowotne zachęcają do spróbowana kuracji takim napojem (ale nie częściej niż raz w roku) i wypróbowanie jego działania na własnym organizmie.

Główne właściwości nalewki tybetańskiej z czosnku:

 • zapobiega zawałowi serca i miażdżycy;
 • zwalcza infekcje bakteryjne i grzybicze;
 • reguluje ciśnienie krwi;
 • oczyszcza i regeneruje naczynia krwionośne;
 • poprawia pamięć i koncentrację;
 • wzmacnia układ odpornościowy;
 • zatrzymuje rozrost komórek nowotworowych;
 • poprawia wzrok;
 • zapobiega paraliżowi;
 • ma właściwości odmładzające.

Nalewka tybetańska przepis - jak prawidłowo ją przygotować?

Przepis na nalewkę tybetańską z czosnku nie jest skomplikowany, a przygotowanie jej nie zajmuje dużo czasu. Mimo to warto się go dokładnie trzymać i nie dodawać do trunku nic poza głównymi składnikami, aby nie pozbawić go zdrowotnych właściwości. 

Składniki:

 • 350g czosnku polskiego
 • 200 ml czystego spirytusu spożywczego, najlepiej 70%

Przygotowanie nalewki tybetańskiej zaczynamy od obrania i rozgniecenia czosnku. Pozostawiamy go tak na 5-10 minut, aby miał kontakt z powietrzem, a następnie przekładamy go do słoika i zlewamy spirytusem. Szczelnie zamknięty słoik odstawiamy w ciemne miejsce na 10 dni, pamiętając, aby co drugi dzień nim wstrząsnąć. Po tym czasie trunek odcedzamy i przelewamy do innego słoika, który zostawiamy w lodówce na kolejne 4 dni.

Nalewkę tybetańską z czosnku można popijać kefirem lub maślanką, albo pić ją w czystej postaci. Nie należy stosować jej częściej niż raz na rok, przy czym kuracje zaczynamy od mniejszych dziennych dawek (np. 8 kropli) i stopniowo je zwiększamy.

Nalewka tybetańska - skutki uboczne i przeciwwskazania

Jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych kuracji nalewką tybetańską z czosnku jest częstsze oddawanie moczu i wydzielanie soku żołądkowego. Można się ich jednak łatwo pozbyć pijąc herbatę miętową lub napar z serdecznika i butelkę wody dziennie dla odciążenia nerek. Zdarzają się też, że przy zażywaniu nalewki można cierpieć na bezsenność, zgagę lub tachykardię. Po zakończonej kuracji dietę należy uzupełnić witaminami zawierającymi olej rybny. Nalewka tybetańska z czosnku to bardzo silny środek, dlatego nie zaleca się stosowania go kobietom w ciąży ani osobom cierpiącym na choroby żołądka, epilepsję czy problemy z nerkami. 

Powiązane artykuły:

8 lutego 2021
Nalewka Tybetańska z czosnku i jej właściwości

Nalewka tybetańska to cenny trunek robiony z czosnku, zwany również eliksirem młodości, pochodzący z mniej więcej IV-V wieku p.n.e.  Receptura na niego została znaleziona przez przedstawicieli UNESCO w 1971 r. w jednym z klasztorów tybetańskich. Nalewka czosnkowa ceniona jest ze względu na swoje liczne właściwości prozdrowotne, a także działanie odmładzające. Niektórzy twierdzą, że kuracja z […]

Czytaj dalej
ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny

ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny poświęcony interesującym artykułom na temat biznesu, nauki, rozrywki, edukacji i dużo więcej.
 
Adres redakcji:
ul. Domaniewska 28
02-672, Warszawa
[email protected]+48 660 220 006
Projekt i wykonanie: ©2021 
Skyrate - Agencja marketingu internetowego