ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny

1 lutego 2021

Szlaki turystyczne w Wiśle

Wisła jest pięknym miejscem, gdzie każdego roku podróżują tłumy żądnych przygód turystów. Istnieje sporo szklaków turystycznych w tym regionie, które bez problemu przejdziemy z całą rodziną i dziećmi. Na szczególne uznanie zasługuje popularny Główny Szklak Beskidzki imienia K. Sosnowskiego, który poprowadzi nas przez wysokie szczyty górskie dookoła miasteczka. Jakie szlaki turystyczne wybrać na wycieczkę z dziećmi? Czym się kierować?

Wisła szlaki turystyczne

Jeśli chodzi o Główny Szlak Beskidzki, odcinek w Wiśle zaczyna się na Wielkiej Czantorii. Ścieżka prowadzi dalej poprzez Soszów Wielki, Stożek Wielki, Kiczory, Przełęcz Kubalonkę, Polanę Przysłop, Baranią Górę i Magurkę Wiślańską. Turyści z pewnością docenią piękne widoki i urocze zakątki dające chwilę na wypoczynek. Co ciekawe, pokonanie takiej odległości zajmie nam około 9 godzin, jednak można podzielić wycieczkę na mniejsze wyprawy. Innymi szlakami, które warto odwiedzić w okolicy Babiej Góry, są:

  • Wisła Obłaziec PKP - Orłowa (około 1,5 godziny marszu),
  • Wisła Uzdrowisko PKP - Trzy Kopce Wiślańskie (również 1,5 godziny spaceru),
  • Wisła Uzdrowisko PKP - Soszów Wlk. schronisko (ponad dwie godziny wycieczki),
  • Wisła Dziechcinka PKP - Polana Sałasz (półtora godziny),
  • Wisła Głębce PKP - Stożek Wlk. schronisko PTTK (niecałe dwie godziny),
  • Wisła DT PTTK „Nad Zaporą” - Wisła Głębce PKP (jedna godzina marszu),
  • Wisła Jawornik Hotel Stok PKS - Przełęcz Beskidek (niecała godzina),
  • Wisła Czarne I PKS - Polana Przysłop schronisko PTTK (dwie godziny).

Wisła szlaki turystyczne z dzieckiem Barania Góra

Planując szlak turystyczny w Wiśle z dziećmi, warto wziąć pod uwagę, czy maluchy dadzą radę spacerować przez wiele godzin. Starsze pociechy z pewnością poradzą sobie na trasie Wisła Czarne - Barania Góra. Taka wycieczka trwać będzie około 5 godzin i dostarczy masę wrażeń. Do przejścia mamy około 14 kilometrów. Sam początek zaplanować można na parkingu pod OSP w Wiśle Czarne. Początkowo odcinek jest łatwy i biegnie drogą asfaltową. Później po półgodzinnym marszu skręcić należy w prawą, gdzie zaczyna się ścieżka kamienista. Po drodze podziwiać będziemy Kaskady Rodła i liczne wodospady. W połowie pomyśleć warto o lekkim odpoczynku dla całej rodziny i drobnych przekąskach. Po trzech godzinach zobaczymy konstrukcję wieży widokowej, skąd czekają na nas niezapomniane widoki. Beskidy z pewnością na długo dostarczą nam wrażeń, a sama trasa w dół będzie już czystą przyjemnością. Szczyt Baraniej Góry bez problemu odwiedzimy także z najmłodszymi członkami rodziny, zwłaszcza jeśli każdy chce przeżyć nowe przygody. 

Wybór szlaku turystycznego w Wiśle nie powinien przysporzyć nam problemu. Inną trasę obierzemy z dziećmi, które z pewnością nie przejdą kulkunastogodzinnego marszu. W tym przypadku kilka godzin zdobywania szczytu da radość całej rodzinie. To od nas zależy, który szlak wybierzemy i na jakie atrakcje w Wiśle postawimy. Malownicze górskie krajobrazy dadzą sporo szczęścia i wytchnienia, co z kolei jest siłą napędową do dalszego zwiedzania. 

Powiązane artykuły:

1 lutego 2021
Szlaki turystyczne w Wiśle

Wisła jest pięknym miejscem, gdzie każdego roku podróżują tłumy żądnych przygód turystów. Istnieje sporo szklaków turystycznych w tym regionie, które bez problemu przejdziemy z całą rodziną i dziećmi. Na szczególne uznanie zasługuje popularny Główny Szklak Beskidzki imienia K. Sosnowskiego, który poprowadzi nas przez wysokie szczyty górskie dookoła miasteczka. Jakie szlaki turystyczne wybrać na wycieczkę z […]

Czytaj dalej
ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny

ToInfo.pl - portal edukacyjny i ogólnotematyczny poświęcony interesującym artykułom na temat biznesu, nauki, rozrywki, edukacji i dużo więcej.
 
Adres redakcji:
ul. Domaniewska 28
02-672, Warszawa
[email protected]+48 660 220 006
Projekt i wykonanie: ©2021 
Skyrate - Agencja marketingu internetowego